Zderzak przedni - jakie spełnia zadania w tuningu samochodu
  • Porady
  • Zderzak przedni - jakie spełnia zadania w tuningu samochodu

Tuning optyczny samochodu to zbiór modyfikacji, które mają na celu zmianę wyglądu samochodu bez ingerencji w regulację jego parametrów oraz osiągów. Aby dokonać wizualnej zmiany w estetyce pojazdu wystarczy wybrać odpowiednie części tuningu. Na rynku dostępnych jest wiele interesujących modeli elementów wyposażenia, które wpłyną nie tylko na wygląd, ale też aerodynamikę samochodu. To idealne rozwiązanie dla tych zmotoryzowanych, którzy nie chcą zbytnio majstrować przy silnikach, a chcą zadbać o przyczepność pojazdu.

Producenci części optycznego tuningu samochodowego oferują klientom rozmaite elementy - spoilery tylne, dokładki progów, splittery tylne czy dyfuzory. Jednak kluczowymi elementami, mającymi wpływ na aerodynamikę, są splittery przednie. Aby można było je zainstalować, potrzebny jest także właściwy zderzak przedni. W przypadku nieodpowiedniego zderzaka, dokładka nie pełni swojego zadania i nie przyczyni się do polepszenia aerodynamiki samochodu.

Ale od początku. Splitter przedni to nic innego jak element montowany pod zderzakiem. Dzięki niemu powietrze przepływające poniżej zderzaka zacznie wywierać większy nacisk na przednią oś, co przełoży się na polepszenie przyczepności oraz stabilności. Wyraźnie odczuć to można zwłaszcza podczas przejazdów z większą prędkością. Co istotnej, splitter sam w sobie wizualnie obniża wysokość nadwozia, przezco pojazd prezentuje się zdecydowanie bardziej sportowo. I o to w tuningu optycznym właśnie chodzi.

Wśród splitterów przednich dostępne są różne modele - wykonane z ABS lub racingowe, wykonane najczęściej z ABS wykończonego w technologii CNC. Splitter typu racing różni się od klasycznego przede wszystkim designem. Element ten ma całkowicie płaską formę i przeważnie występuje w jednej wersji kolorystycznej. W przypadku splittera racingowego i klasycznego zderzak nie ma znaczenia. Oba te elementy montuje się podobnie, a zderzak wymaga jedynie wyczyszczenia.

Prawo polskie bardzo jasno określa, co w tuningu optycznym jet dopuszczalne, a za co można uzyskać mandat lub nawet stracić dokumenty pojazdu. W przypadku zderzaka przedniego z pewnością trzeba zwrócić uwagę na jego trwałość. Element ten odpowiada za łagodzenie skutków niewielkich zderzeń i pomaga zminimalizować ich negatywne następstwa. Dlatego też bardzo istotne jest by wybrać element solidny i estetyczny jednocześnie, posiadający certyfikaty jakości i zabezpieczony odpowiednimi preparatami chroniącymi przed uszkodzeniami wynikającymi np. z oddziaływania promieni UV. Zderzak musi być przede wszystkim właściwie dopasowany i zamontowany.

Jeżeli chcesz wyposażyć swój samochód w doskonałej jakości zderzak przedni, który świetnie będzie współgrał ze splitterem przednim i pozostałymi elementami wyposażenia, produkty oferowane przez markę Maxton Design bez wątpienia przypadną Ci do gustu.

Współpracujemy również z:

biurka
zderzak przedni tuning
projektant wnętrz Rzeszów
pożyczka hipoteczna dla firm