Z czego składa się zestaw bodykit?
  • Porady
  • Z czego składa się zestaw bodykit?

W nowoczesnych zestawach bodykit bardzo często znaleźć można splittery tylne boczne i odpowiedni splitter lub dokładkę tylną. To typowo estetyczne elementy wyposażenia, które optycznie obniżają wysokość nadwozia, eksponując sportową sylwetkę pojazdu. Wraz z tymi produktami w bodykit znajduje się także odpowiedni splitter przedni. Element tego typu ma funkcjonalne zastosowanie.

Splitter przedni  ma bezpośredni wpływ na polepszenie aerodynamiki pojazdu. Dzięki elementowi powietrze przepływające pod zderzakiem zacznie wywierać większy nacisk na przednią oś, co przełoży się na polepszenie przyczepności i stabilności. Co więcej, splitter przedni również optycznie obniża nadwozie, dodając pojazdowi bardziej sportowego charakteru.

W zestawie bodykit można zaleźć także estetyczne dokładki progów. To ciekawe produkty, które łączą wszystkie elementy znajdujące się w przedniej i tylnej części samochodu w całość. Razem prezentują się nowocześnie i estetycznie, dzięki czemu samochód wyróżni się na ulicy i przyciągnie uwagę wielu fanów motoryzacji. Dokładki progów również wizualnie obniżają nadwozie, podkreślając sportowy charakter pojazdu.

W nowoczesnych bodykitach nie może zabraknąć odpowiedniego spoilera tylnego. Nowoczesne produkty tego typu mają najczęściej formę niedużych lotek, które montuje się przy pomocy taśmy dwustronnej. Za sprawą spoilera powietrze spływające po karoserii z większą siłą przyciśnie tylną oś, co przełoży się na polepszenie przyczepności samochodu.

Jeżeli myślisz o odświeżeniu wyglądu swojego samochodu, powinieneś zwrócić uwagę na produkty marki Maxton Design. Oprócz pojedynczych części firma oferuje także komplety bodykit, dzięki którym kompleksowo urządzisz swój samochód.

Zobacz również: Maxton design

Współpracujemy również z:

biurka
zderzak przedni tuning
projektant wnętrz Rzeszów
pożyczka hipoteczna dla firm